Купка – Autumn

Купка – Autumn

360 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Почувствувајте ја есента со овој bath bar со сурово јаболко и цимет богато со Mg кои ќе ве релаксираат како и со  eсенцијални масла кои се корисни против стресот. Autumn е совршена комбинација на масла и вистинско црно чоколадо. Одлично за релаксирана есенска купка.

Што е Купка – Autumn?

Почуствувајте го топлиот амбиент на есента со овој bath bar со сирово јаболко и цимет во прав. Содржи голема количина на Магнезиум кој претставува всушност антидот за стрес и
овозможува мускулна релаксација. Неговиот состав во допир со вода прави пенлив и шумлив ефект со многу мали меурчиња кои ја скокоткаат вашата кожа. Полно е со есенцијални масла од лаванда и тимјан кои ќе ве релаксираат. Со додаток на зелено јаболко за арома и цимет кои ќе ви овозможат есенска ароматерапија.

Како се употребува

Наполнете ја вашата бања со млака вода, и ставете ја оваа бомба во вашата бања која веднаш ќе направи пена, и ќе ја обои водата со розева нијанса и ќе ослободи пријатен цветен мирис во водата.

Состојки

Sodium laureth sulfate, Magnesium sulfate, Sodium Bicarbonate, Citric acid, Organic corn flour, Lavander essential oil, Jasmine essential oil, Citrus essential oil, Thyme essential oil, dried apple, cinnamon.

Популарни Производи

 • Sweet breakfast bath bomb

  0 out of 5
  350 ден

  Чоколадни парчиња измешани до пеперминтен прелив со свеж мирис и релаксирачки ефекти. Помага за релаксација на мускулите и ја разладува кожата.

 • Купка – Vanilla Sky

  0 out of 5
  360 ден

  Дозволете си розова и пенлива купка, која ќе ве релаксира поради присутниот магнезиум и есенцијалните масла. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар извор за романтични вечери Vanilla sky.

 • Купка – Seventh heaven

  0 out of 5
  420 ден

  Дозволете си релаксирана и пенлива бања, која ќе го релаксира вашетотело поради присуството на есенцијалното масло и магнезиум. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар избор за вашите волжебни моменти во бањата.

 • Купка – Lick It Baby

  0 out of 5
  420 ден

  Дали некогаш сте слушнале за bath bar од вистинско чоколадо која ќе го релаксира вашето тело поради присуството на магнезиум и есенцијалното масло против стрес. Lick it е совршенакомбинација на масло од орев и вистинско темно чоколадо. Совршено за романтична вечер во
  бањата.