Купка – Lick It Baby

Купка – Lick It Baby

420 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Дали некогаш сте слушнале за bath bar од вистинско чоколадо која ќе го релаксира вашето тело поради присуството на магнезиум и есенцијалното масло против стрес. Lick it е совршенакомбинација на масло од орев и вистинско темно чоколадо. Совршено за романтична вечер во
бањата.

Што е Купка – Lick It Baby?

Дали некогаш сте имале чоколадна бања со вистинско јадливо црно чоколадо? Нашиот bath bar содржи парчиња од јадливо бело и црно чоколадо и остава прекрасна арома на чоколадо во водата, за совршена ароматерапија. Содржи голема количина магнезиум, кој е особено корисен во борбата против стресот , ја подобрува текстурата на кожата и предизвикува мускулна релаксација. Bath bar во допир со водата создава пенливи и шумечки ефект со многу мали меурчиња кои ја скокоткаат вашата кожа. Богата е со есенцијално масло од лаванда и мајчина душица, кои го потикнуваат чувството на среќа и релаксација истовремено. Содржи мала количина на есенцијално масло од јасмин кое го зголемува либидото. Додадовме и природно масло од орев кое ја омекнува кожата. Присуството на бело и црно чоколадо ја остава водата со млечно кафеави и бели делови. Совршено за романтична
купка во бањата.

Како се употребува

Наполнете ја кадата со млака вода, потоа додадете ја купката во водата и таа ведаш
ќе почне да создава пења и ќе ја обои водата во розево со пријатен и цветен мирис.

Состојки

Sodium laureth sulfate, Magnesium sulfate, Sodium Bicarbonate, Citric acid, Organic corn flour, Lavander essential oil, Jasmine essential oil, Citrus essential oil, Thyme essential oil, white chocolate, dark chocolate, Chocolate aroma.

Популарни Производи

 • Купка – Vanilla Sky

  0 out of 5
  360 ден

  Дозволете си розова и пенлива купка, која ќе ве релаксира поради присутниот магнезиум и есенцијалните масла. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар извор за романтични вечери Vanilla sky.

 • Купка – Autumn

  0 out of 5
  360 ден

  Почувствувајте ја есента со овој bath bar со сурово јаболко и цимет богато со Mg кои ќе ве релаксираат како и со  eсенцијални масла кои се корисни против стресот. Autumn е совршена комбинација на масла и вистинско црно чоколадо. Одлично за релаксирана есенска купка.

 • Sweet breakfast bath bomb

  0 out of 5
  350 ден

  Чоколадни парчиња измешани до пеперминтен прелив со свеж мирис и релаксирачки ефекти. Помага за релаксација на мускулите и ја разладува кожата.

 • Купка – Seventh heaven

  0 out of 5
  420 ден

  Дозволете си релаксирана и пенлива бања, која ќе го релаксира вашетотело поради присуството на есенцијалното масло и магнезиум. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар избор за вашите волжебни моменти во бањата.