Sweet breakfast bath bomb

Sweet breakfast bath bomb

350 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Чоколадни парчиња измешани до пеперминтен прелив со свеж мирис и релаксирачки ефекти. Помага за релаксација на мускулите и ја разладува кожата.

Оваа шумлива купка за бања, пени правејки безброј меурчиња во рок од час и половина. Овој производ ја претвара вашата бања во вистински “bubble pool”. Замислете си топло неделно уживање во бањата. – Со арома од ароматерапевтски цветови.

СОСТОЈКИ

Sodium hydrogen carbonate, Citric acid, Zea mays (powder), olea europea oil, jasmine essential oil, mandarin essential oil, Sodium chloride, Sodium laureth sulfate, Emulsifier, dark chocolate, color, butyrospermum parkii, theobroma cacao, prunus dulcis oil.

Употреба

Наполни ја кадата со млака вода (до 36*Ц) ставете ја целата содржина на шумлива купка – заедно со амбалажата. Легнете во кадата и дозволете меурчињата да ве опуштат.

Популарни Производи

 • Купка – Autumn

  0 out of 5
  360 ден

  Почувствувајте ја есента со овој bath bar со сурово јаболко и цимет богато со Mg кои ќе ве релаксираат како и со  eсенцијални масла кои се корисни против стресот. Autumn е совршена комбинација на масла и вистинско црно чоколадо. Одлично за релаксирана есенска купка.

 • Купка – Seventh heaven

  0 out of 5
  420 ден

  Дозволете си релаксирана и пенлива бања, која ќе го релаксира вашетотело поради присуството на есенцијалното масло и магнезиум. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар избор за вашите волжебни моменти во бањата.

 • Купка – Vanilla Sky

  0 out of 5
  360 ден

  Дозволете си розова и пенлива купка, која ќе ве релаксира поради присутниот магнезиум и есенцијалните масла. Ја скокотка вашата кожа и го зголемува либидото. Најдобар извор за романтични вечери Vanilla sky.

 • Купка – Lick It Baby

  0 out of 5
  420 ден

  Дали некогаш сте слушнале за bath bar од вистинско чоколадо која ќе го релаксира вашето тело поради присуството на магнезиум и есенцијалното масло против стрес. Lick it е совршенакомбинација на масло од орев и вистинско темно чоколадо. Совршено за романтична вечер во
  бањата.