Макаронс Путер – Sea blue salad

Макаронс Путер – Sea blue salad

310 ден

Достапност:на залиха

Овој путер се користи за масажа на лице и тело ( 4 пати неделно). Морските алги имаат голем процент на јод, па кога се применува на кожа, штити од микроби. Го зголемува имунитетот на кожата. Наменет за чувствителна кожа.

Што е Макаронс Путер – Sea Blue Salad?

Длабочината на морето чува неверојатни тајни за здравјето на кожата Овој производ содржи 5% дехидрирани алги добиени со ладен третман.Ова овозможува зачувување на сите
хранливи состојќи од морето. Овој путер е наменет за масажа на лице и тело ( 4 пати неделно). Морските алги содржат голем процент на јод, па при примена на кожата истовремено заштитува и од микроби и го зголемува имунитетот на кожата. Наменет за чувствителна кожа.

Како се употребува

На чисто и предходно измиено лице нанесете го путерот во облик на нежна
масажа. Путерот служи како тврда крема. Откако ќе се нанесе потоа не се измива.

Состојки

Butirospermum parkii, Cera Carnauba, Theobroma cacao, Prunus dulcis oil, Sea alge exstract, ricinus communis oil, blue chocolate drops, aroma

Нема коментари!

Коментирај прв“Макаронс Путер – Sea blue salad”

Популарни Производи

 • Honey Cereals and herbs – скраб

  0 out of 5
  540 ден

  Овој производ е специјално дизајниран за масна кожа и кожа со акни. Има антибактериски способности, ги остаранува вишокот на маснотии и себум, ги отстранува воспалителните фактори со што го намалува воспалението. Спречува создавање на лузни од акни.

 • Pistachio macarons- Butter

  0 out of 5
  290 ден

  Идеален производ за враќање на свежината на изморената кожа која изгледа беживотно. Маслото од фстак овозможува кислородот лесно да навлегува во најповршните клетки од кожата. Чувајки ја свежа и млада.

 • Макаронс сапун – Орео

  0 out of 5
  180 ден

  Сапун за двојно уживање: ароматерапија и нега. Чоколадната арома ги стимулира центрите за задоволство и релаксација во мозокот. Чоколадото е богато со теобромин кој пак ја стимулира микроциркулацијата и овозможува сите хранливи нутритиенти да продрат подлабински во кожата. Присуството на какао прав го прави одличен ексфолијант.