Макарунс кокос и ванила – Путер

Макарунс кокос и ванила – Путер

310 ден

Достапност:на залиха

Кокосов путер, кокосово масло, ши путер и ванила екстракт искомбинирани за секојневна нега на кожата на лицето и телото. Ја оставаа кожата мазна и и дава свиленкаст сјај.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА

Се нанесува на чиста и претходно измиена кожа со кружни движења. Се остава слојот да се впие во кожата. (не се измива)

СОСТОЈКИ

Cera carnauba, Butyrospemum parkii, Theobroma cacao, Cocos nucifera oil, Cocos nucifera  butter, Prnus dulcis oil, olea europea oil

Нема коментари!

Коментирај прв“Макарунс кокос и ванила – Путер”

Популарни Производи

 • Мафин сапун – Диви бобинки и ванила

  0 out of 5
  420 ден

  3 во 1 продукт за секојдневна примена на лице и тело. Овој сапун се состои од пенлива тврда кора која содржи диви бобинки за длабинско чистење на кожата. Но исто таа и шлаг составен
  од меки путери како шеа путер, кој ја одржуваат влажноста на кожата и ја прават мека како кашмир. По примена на овој прозвод нема потреба од нанесување лосион или парфем.

 • Tropical-macarons butter

  0 out of 5
  320 ден

  Тропските овошја изобилуваат со витамини и антиоксиданси кој  се во висока концентрација присутни во овој производ. Дехидрираните тропски плодови а потхрануваат кожата. А путерот од манго ја измазнува. Одличен е за секојдневна нега на нормалната кожа.

 • Макаронс-Кокос и ванила сапун

  0 out of 5
  360 ден

  Сапун составен од хранливи компоненти и масла. Наменет за секојдневна употреба за секаков вид на кожа. Се употребува за навлажнување на кожата, отстранување на шминка и измазнување давајки и свиленкаст и младелачки изглед на кожата. Содржи сирова ванила, сирово кокосово масло, кокосов прав и кокосово млеко.

 • Pistachio macarons- Butter

  0 out of 5
  290 ден

  Идеален производ за враќање на свежината на изморената кожа која изгледа беживотно. Маслото од фстак овозможува кислородот лесно да навлегува во најповршните клетки од кожата. Чувајки ја свежа и млада.