Макарунс кокос и ванила – Путер

Макарунс кокос и ванила – Путер

310 ден

Достапност:на залиха

Кокосов путер, кокосово масло, ши путер и ванила екстракт искомбинирани за секојневна нега на кожата на лицето и телото. Ја оставаа кожата мазна и и дава свиленкаст сјај.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА

Се нанесува на чиста и претходно измиена кожа со кружни движења. Се остава слојот да се впие во кожата. (не се измива)

СОСТОЈКИ

Cera carnauba, Butyrospemum parkii, Theobroma cacao, Cocos nucifera oil, Cocos nucifera  butter, Prnus dulcis oil, olea europea oil

Нема коментари!

Коментирај прв“Макарунс кокос и ванила – Путер”

Популарни Производи

 • Пилинг масло за тело – Tea & Herbal Oils

  0 out of 5
  540 ден

  Хербален производ со лековити својства. Се состои од 8 видови на дехидрирани билки и 8 видови на билни мацерирани масла. Овој производ може да се користи за третман на повеќе кожни состојби: егземи, иритаци,  црвенила на кожата. Особено е корисен за сува и
  чувствителна кожа.

 • Жива крема од цитрон

  0 out of 5
  1,250 ден

  Продукт збогатен со екстракт од лимон и есенцијално масло од лимон. Ја одржува киселоста
  на кожата и со тоа ја инхибира зголемената секреција на себум. Киселоста го инхибира развојот на бактерии. Производот содржи екстракт од билката Echinum vulgare која помага во третман на акни и мрсна кожа.

 • Жива крема од тиква

  0 out of 5
  1,400 ден

  Мултифункционална крема наменета за сите возрасти. Од новороденчиња до стари лица како терапија против стареење. 95% од состојките се ултра хранливи полни со есенцијални витамини. Ова е нашиот најпродаван производ. Исто така е одличен во третманот на акни и масна кожа.

 • Макаронс – Сапун со морски алги

  0 out of 5
  180 ден

  Во длабочината на морето се кријат неверојатни тајни за здравјето на кожата. Овој производ содржи 5% дехидрирани алги, направен е по ладна постапка на 36 степени цезиусови со што се зачувани сите хранливи материи од алгите и морските длабочини