Путер за масажа на тело – Honey, Cereals and Herbs

Путер за масажа на тело – Honey, Cereals and Herbs

420 ден

Достапност:на залиха

Овој путер за тело е богат со какао путер, масло од семе од лен, масло од пченица, суров мед и мала количина на цимет и ванила. Со прекрасна арома на свежо печени колачиња од кујната на баба. Секој ќе се заљуби во нив. Ефекасен против стрии и идеален за релаксирачка масажа. Производ со кој спречивме појава на стрии кај многу трудници.

What is Путер за масажа на тело – Honey, Cereals and Herbs?

Овој путер за тело е богат со какао путер, масло од семе од лен, масло од пченица, суров мед и мала количина на цимет и ванила. Со прекрасна арома на свежо печени колачиња од кујната на баба. Секој ќе се заљуби во нив. Ефекасен против стрии и идеален за релаксирачка масажа. Производ со кој спречивме појава на стрии кај многу трудници.

Како се употребува

Нанесете на чиста кожа со кружни движења и нежна масажа. Откако ќе се стопи на
кожата оставете да се апсорбира. Не измивајте потоа.

Состојки

Cera alba, Theobroma cacao, Shea butter, Almond oil, Castor oil, Calendula oil, Arctium laa oil, Hypericum perforatum oil, Oat cereals.

Нема коментари!

Коментирај прв“Путер за масажа на тело – Honey, Cereals and Herbs”

Популарни Производи