Fairy dust- exclusive ingredient gift

Fairy dust- exclusive ingredient gift

2,100 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

(содржи):
-свилена крема за лице
-шумлива купка со светки и свила во прав
-Макарунс путер со мед и портокла
-Макарунс путер за лице и тело од кокос и ванила
-Макарунс путер за лице и тело со вистинско чоколадо

Свилена крема: Свилената крема содржи течна свила како омекнувач во комбинација со
невеново масло и екстракт од јапонско јаболко. Главна цел и е да го помага обновувањето на
кожата но исто така и ја омекнува до тој степен да таа изгеда како бебешка кожа. Ефикасна е
за сите типови кожа и за сите возрасти. Но најголема употреба наогја за коза над 24 годишна
возраст. Течната свила е број 1 избор за третман на брчки.

Употреба: Се нанесува на чиста кожа, навечер, секој ден.

Шумлива купка со светки и свила во прав
Пумливата купка се растворува во топла вода кога правите педикир или пак во топла бања кога
се капете. Има шумлив ефект односно создава меурчиња кој ја чистат и ја скокоткаат вашата
кожа испуштајки безбројни светки во водата за магичен ефект. Свиленкастата арома која е
додадена на производт а ароматично мароканско масло предизвикува ароматерапија и
опуштање. Светкава бања за блескаво задоволство.

Употреба: Додека сте во бањата или додека стапалата ви се во вода, во водата се става купката
кој за брзо почнува да пени.

Путери за лице и тело:
Путерите за лице и тело имаат разичен состав но во комбинација за третман на кожата даваат
волшебен ефект

Употреба: Се нанесува на сува кожа со кружни движења и потоа се остава да се упие во
кожата. (не се измива)

Збирни состојки:
Iquis silk, silk powder, theobroma cacao, calendula oil, prunus dulcis oil, evening promise oil,
butyrospermum parkii, cera alba, Moroccan oil, Japanese wild rose exstract, vanilla, orange blossom
oil, dark chocolate, white chocolate.

Нема коментари!

Коментирај прв“Fairy dust- exclusive ingredient gift”

Популарни Производи

 • Макаронс – Сапун со морски алги

  0 out of 5
  180 ден

  Во длабочината на морето се кријат неверојатни тајни за здравјето на кожата. Овој производ содржи 5% дехидрирани алги, направен е по ладна постапка на 36 степени цезиусови со што се зачувани сите хранливи материи од алгите и морските длабочини

 • Mafin сапун во метална украсна кутија

  0 out of 5
  460 ден

  Подарете слатко задоволство во бањата за вас и вашите сакани. Овој Мафин сапун е направен од живи јадиви состојки како ореви, ванила и чоколадо. Доагја спакуван о метална мафин или новогодисхна кутија по ваш избор.Овој неодолив сапун, со изглед на колаче-мафин, ќе ја направи вашата кожа неодолива, нежна како свила и со прекрасен мирис. Доколку сте љубители на колачиња, сигурни сме дека ќе се заљубите во овој мафин. Направен е со многу љубов и инспирирани од слатките задоволства во животот. Овој сапун е замена за 3 производи за нега на кожа како: сапун, лосион/крем ипарфем. Се состои од 2 фази: слатка тврда кора, прекриена со меки путери во форма на шлаг. Тврдата кора соджи пенлива смеса искомбинирана со органско ладно цедено масло, како и 30% цврсти, сирови јадливи ореви. Оревите овозможуваат мек пилинг на кожата и ја потхрануваат со омега 3 и омега 6 масни киселини, кој обезбедуваат совршен баланс на масниот слој на кожата. Овој дел ја чисти кожата од нечистотијата и ја исхранува со супер хранливи материи. Путерите во форма на шлаг ја одржуваат влажоста на кожата и се составени од: шеа путер, алое и авокадо. Овој слој ја прави кожата нежна како кашмир.
  Иако е само сапун тој во себе содржи микронизирани честички на молекуларно ниво кои продираат подлабински во кожата, делуваат долготрајно.

 • Pistachio macarons- Butter

  0 out of 5
  290 ден

  Идеален производ за враќање на свежината на изморената кожа која изгледа беживотно. Маслото од фстак овозможува кислородот лесно да навлегува во најповршните клетки од кожата. Чувајки ја свежа и млада.

 • Крема Проти Алергиски Реакции од Сонце

  0 out of 5
  1,700 ден 800 ден

  Велат најдобар начин да се заштити човекот од алергии е да го отстрани алергенот- приближно невозможно кога станува збор за алергија од сонце. Оваа крема е спрецијално дизајнирана со комбинирање на 2 физички фактори за сонце (Цинк Оксид и Титианиум Диоксид) овие 2 фактори ја рефлектираат светлината од површината на кожата и помагаат таа воопшто да не допре до повнатрешните делови и да предизвика алергиски реакции. Кремата е искомбинирана и со масло од семки од морков и алантоин кој спречува излачување на хистамин