Fairy dust- exclusive ingredient gift

Fairy dust- exclusive ingredient gift

2,100 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

(содржи):
-свилена крема за лице
-шумлива купка со светки и свила во прав
-Макарунс путер со мед и портокла
-Макарунс путер за лице и тело од кокос и ванила
-Макарунс путер за лице и тело со вистинско чоколадо

Свилена крема: Свилената крема содржи течна свила како омекнувач во комбинација со
невеново масло и екстракт од јапонско јаболко. Главна цел и е да го помага обновувањето на
кожата но исто така и ја омекнува до тој степен да таа изгеда како бебешка кожа. Ефикасна е
за сите типови кожа и за сите возрасти. Но најголема употреба наогја за коза над 24 годишна
возраст. Течната свила е број 1 избор за третман на брчки.

Употреба: Се нанесува на чиста кожа, навечер, секој ден.

Шумлива купка со светки и свила во прав
Пумливата купка се растворува во топла вода кога правите педикир или пак во топла бања кога
се капете. Има шумлив ефект односно создава меурчиња кој ја чистат и ја скокоткаат вашата
кожа испуштајки безбројни светки во водата за магичен ефект. Свиленкастата арома која е
додадена на производт а ароматично мароканско масло предизвикува ароматерапија и
опуштање. Светкава бања за блескаво задоволство.

Употреба: Додека сте во бањата или додека стапалата ви се во вода, во водата се става купката
кој за брзо почнува да пени.

Путери за лице и тело:
Путерите за лице и тело имаат разичен состав но во комбинација за третман на кожата даваат
волшебен ефект

Употреба: Се нанесува на сува кожа со кружни движења и потоа се остава да се упие во
кожата. (не се измива)

Збирни состојки:
Iquis silk, silk powder, theobroma cacao, calendula oil, prunus dulcis oil, evening promise oil,
butyrospermum parkii, cera alba, Moroccan oil, Japanese wild rose exstract, vanilla, orange blossom
oil, dark chocolate, white chocolate.

Нема коментари!

Коментирај прв“Fairy dust- exclusive ingredient gift”

Популарни Производи