Pink Champagne Butter Cream Cake Soap

Pink Champagne Butter Cream Cake Soap

210 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Празнично слатко пенливо узивање во бањата. За сите возрасти и сите типови кожа. Остава
свежа арома на свежи бобинки и ванила. А присуството на шампањ и дава свиленкаст изглед
на кожата по капењето.

Празнично слатко пенливо узивање во бањата. За сите возрасти и сите типови кожа. Остава
свежа арома на свежи бобинки и ванила. А присуството на шампањ и дава свиленкаст изглед
на кожата по капењето. Сапунот содржи пенлива обвивка со сирови акаи боинки. Ванила путер
крем со свеж шампањ. Свежи парчиња чоколадо и какао прав за нежен пилинг на кожата. По
капењето кожата останува нежна и со свиленкаст сјај.

Употреба:
Се нанесува на влажна кожа со кружни движења. Потоа кожата нежно се трие за создавање на
богата пена која потоа се измива со млака вода. По употреба на сапунот нема да имате
потреба од млеко за тело
Состојки:
Cera carnauba, theobroma cacao, sodium laureth sulfate, dark chocolate, coffea Arabica powder,
cacao powder, Oea europea oil, acai berry powder, aroma, natural colorant, vanilla exstract,
champagne.

Популарни Производи

 • Макаронс – Лимон путер за лице и тело

  0 out of 5
  320 ден

  Наменет за лесна масажа на кожата на лицето и телото. Овој производ во себе содржи 20% лимонска кора дехидрирана и микронизирана, која г отстранува мртвите клетки на кожата и овозможува брз раст на новите. Претставува еден од најбогатите избори на витамин Ц, кој е клучен фактор за изградба на колаген и одржување на здравјето на кожата. Одличен во третман на масна кожа.

 • Fairy dust- exclusive ingredient gift

  0 out of 5
  2,100 ден

  (содржи):
  -свилена крема за лице
  -шумлива купка со светки и свила во прав
  -Макарунс путер со мед и портокла
  -Макарунс путер за лице и тело од кокос и ванила
  -Макарунс путер за лице и тело со вистинско чоколадо

 • Tropical-macarons butter

  0 out of 5
  320 ден

  Тропските овошја изобилуваат со витамини и антиоксиданси кој  се во висока концентрација присутни во овој производ. Дехидрираните тропски плодови а потхрануваат кожата. А путерот од манго ја измазнува. Одличен е за секојдневна нега на нормалната кожа.