Пилинг – Chocolate Bodylicous

Пилинг – Chocolate Bodylicous

540 ден

Достапност:на залиха

Пилинг oд вистинско црно чоколадо и какао прашок измешано со ванила. Со природна и магична арома на чоколадо, идеално за релаксација и романтична вечер во бањата. Ја остава кожата ароматизирана после долготрајната купка. Наменето за екојдневна употреба на секој тип на кожа.

What is Пилинг – Chocolate Bodylicous?

Пилинг oд вистинско црно чоколадо и какао прашок измешано со ванила. Со природна и магична арома на чоколадо, идеално за релаксација и романтична вечер во бањата. Ја остава кожата ароматизирана после долготрајната купка. Наменето за екојдневна употреба на секој тип на кожа.

Како се употребува?

Намокрете ја вашата кожа со млака вода, потоа направете нежен пилинг со кружнидвижења. Оставете 1 мин да постои на вашата кожа, потоа се измива со млака вода без употреба на сапун.

Состојки

Sodium chloride, sucrose, prunus amygdalis dulcis oil, ricinus communis seed oil, calendula officinalis seed oil, Hypercum perforatum oil,Theobroma cacao powder, oil aroma.

Нема коментари!

Коментирај прв“Пилинг – Chocolate Bodylicous”

Популарни Производи