Honey Cereals and herbs – скраб

Honey Cereals and herbs – скраб

540 ден

Достапност:на залиха
Categories: , , , ,

Овој производ е специјално дизајниран за масна кожа и кожа со акни. Има антибактериски способности, ги остаранува вишокот на маснотии и себум, ги отстранува воспалителните фактори со што го намалува воспалението. Спречува создавање на лузни од акни.

Овој производ е специјално дизајниран за масна кожа и кожа со акни. Претставува смеса од микронизирани житарки, куркума, сиров мед, масло од ленено семе, масло од пченични никулци и други смирувачки билни масла како кантарионово, ореово и масло од чичок. Овој производ има антибактериски способности, ги остаранува вишокот на маснотии и себум, ги отстранува воспалителните фактори со што го намалува воспалението. Спречува создавање на лузни од акни.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА

Навлажнете ја кожата со млака вода, птоа нежно истријте ја со овој пилинг. Оставете да отстои 1 минута на вашата кожа. Измите само со вода.

СОСТОЈКИ

Sodium chloride, sucrose,  prunus amygdalis dulcis oil, ricinus communis seed oil, calendula officinalis seed oil, Hypericum perfortum oil, germ oil, honey,aroma

Нема коментари!

Коментирај прв“Honey Cereals and herbs – скраб”

Популарни Производи

 • Tropical-macarons butter

  0 out of 5
  320 ден

  Тропските овошја изобилуваат со витамини и антиоксиданси кој  се во висока концентрација присутни во овој производ. Дехидрираните тропски плодови а потхрануваат кожата. А путерот од манго ја измазнува. Одличен е за секојдневна нега на нормалната кожа.

 • Жива крема од цитрон

  0 out of 5
  1,250 ден

  Продукт збогатен со екстракт од лимон и есенцијално масло од лимон. Ја одржува киселоста
  на кожата и со тоа ја инхибира зголемената секреција на себум. Киселоста го инхибира развојот на бактерии. Производот содржи екстракт од билката Echinum vulgare која помага во третман на акни и мрсна кожа.

 • Жива крема од тиква

  0 out of 5
  1,400 ден

  Мултифункционална крема наменета за сите возрасти. Од новороденчиња до стари лица како терапија против стареење. 95% од состојките се ултра хранливи полни со есенцијални витамини. Ова е нашиот најпродаван производ. Исто така е одличен во третманот на акни и масна кожа.

 • Pink Champagne Butter Cream Cake Soap

  0 out of 5
  360 ден 210 ден

  Празнично слатко пенливо узивање во бањата. За сите возрасти и сите типови кожа. Остава
  свежа арома на свежи бобинки и ванила. А присуството на шампањ и дава свиленкаст изглед
  на кожата по капењето.