Макаронс-Кокос и ванила сапун

Макаронс-Кокос и ванила сапун

360 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Сапун составен од хранливи компоненти и масла. Наменет за секојдневна употреба за секаков вид на кожа. Се употребува за навлажнување на кожата, отстранување на шминка и измазнување давајки и свиленкаст и младелачки изглед на кожата. Содржи сирова ванила, сирово кокосово масло, кокосов прав и кокосово млеко.

Што е Макаронс – кокос и ванила сапун?

Овој производ е совршена комбинација од повеќе состојки кои ја негуваат кожата и притоа ја оставаат со прекрасен мирис на ванила, свиленкаст изглед кој потекнува од кокосовото млеко. Кокосовиот прашок има ексфолирачки ефект, додека кокосовото масло ја одржува влажноста на кожата. Почувствувајте ги придобивките на овој сапун преполн со хранливи материи за вашата кожа. Наменет е за секојдневна употреба за секој тип на кожа, одличен за отстранување на шминкакако резултат на пенливите и маслени компоненти во неговиот состав.
(содржи јадливи компоненти)

Како се употребува

Навлажнете ја кожата со млака вода, потоа направете нежна масажа и
сапунификација на кожата со сапунот потоа исплакнете со млака вода

Состојки

Cera carnauba, Cocos nucifera oil, Cocos nucifera milk, Cocos nucifera powder, Vanilla
powder, Sodium laureth sulfate, Glicerine, vanilla extract, Theobroma cacao, olea europea oil, Butirospermum parkii.

Нема коментари!

Коментирај прв“Макаронс-Кокос и ванила сапун”

Популарни Производи

 • Мафин сапун – Орев & кокос

  0 out of 5
  420 ден

  3 во 1 продукт за чувствителна и сува кожа. Сапун кој се состои од цврст пенлива кора која е исполнета со мелени ореви за благ пилинг и длабинско чистење на кожата. Шлагот е составен од меки путери како шеа путер, кој ја омекнува и негува кожата. Содржи и масло од орев со смирувачки ефект на сува и чувствителна кожа.

 • Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци

  0 out of 5
  480 ден

  3 во 1 продукт и суперисхрана за нормална кожа. Овој сапун е направен од цврста пенлива кора која се состои од сув какао прашок и фстаци за длабинско чистење и негување на
  кожата.Горниот слој се состои од меки питер како шеа путер, кој ја омекнуваат кожата. Покористењето на овој продукт нема потреба од нанесување на лосион или парфем.

 • Макаронс сапун – Орео

  0 out of 5
  180 ден

  Сапун за двојно уживање: ароматерапија и нега. Чоколадната арома ги стимулира центрите за задоволство и релаксација во мозокот. Чоколадото е богато со теобромин кој пак ја стимулира микроциркулацијата и овозможува сите хранливи нутритиенти да продрат подлабински во кожата. Присуството на какао прав го прави одличен ексфолијант.

 • Макаронс – Орхидеја сапун

  0 out of 5
  180 ден

  Овој сапун е специјално направен за нега на лицето, има anti age предиспозиции. Цветот од орхидеја се користел уште во античките времиња со цел да го успори процесот на стареење и да ги намали брчките. Овој сапун содржи масло од орхидеја и живи, дехидрирани цветови за нежна ексфолијација на кожата.