Макаронс сапун – Орео

Макаронс сапун – Орео

180 ден

Достапност:на залиха
Categories: , , ,

Сапун за двојно уживање: ароматерапија и нега. Чоколадната арома ги стимулира центрите за задоволство и релаксација во мозокот. Чоколадото е богато со теобромин кој пак ја стимулира микроциркулацијата и овозможува сите хранливи нутритиенти да продрат подлабински во кожата. Присуството на какао прав го прави одличен ексфолијант.

Што е Макаронс – Орео?

Сапун за двојно уживање: ароматерапија и нега. Чоколадната арома ја стимулира алфа и бета мозочната функција односно стимуира центри за задоволство и релаксација во мозокот.
Чоколадото е богато со теобромин кој пак ја стимулира микроциркулацијата и овозможува сите хранливи нутритиенти да продрат подлабински во кожата. Присуството на какао прав го
прави одличен ексфолијант. Наменет е претежно за масна кожа бидејки се смета за груб маслен сапун. Сапун кој по пат на абразија ги отстранува мртвите клетки од кожата. А содржи природни масла кој допираат до клетките кој излачуваат себум и ја нормализираат неговата секреција.

Како се употребува

Навлажнете ја кожата со млака вода, потоа направете нежна масажа и сапунификација на кожата со сапунот потоа исплакнете со млака вода.

Состојки

Cera carnauba, butirospermum parkii, theobroma cacao, theobroma cacao powder,
eatable dark chocolate, Olea europea oil ,Sodium laureth sulfate, Cocos nucifera oil,vanilla exstract, aroma.

Нема коментари!

Коментирај прв“Макаронс сапун – Орео”

Популарни Производи

 • Anti- Aging крема – Persephone Light

  0 out of 5
  2,300 ден

  Овој производ е составен од 9 диви цвеќиња кои обезбедуваат млад, свеж и хидриран изглед на зрелата кожа. Инспирирана од божицата на пролета Персефона. Се употребува како дневна крема за над 25 години.

 • Макаронс – Орев

  0 out of 5
  180 ден

  Овој производ се состои од сомелени свежи ореви и масло од орев во застапеност од 60%. Наменет за сува и чувствителна и зрела кожа. Оревот е богат со Омега 3 масни киселини кои го
  одржуваат нормалниот баланс на масна фаза на кожата.Оревите се богат извор на јод, кој ја заштитуваат кожата од микробите. Но најсилно дејство јавува во ревитализација на кожата и спречување на процесот на стареење.

 • Макаронс – Лимон путер за лице и тело

  0 out of 5
  320 ден

  Наменет за лесна масажа на кожата на лицето и телото. Овој производ во себе содржи 20% лимонска кора дехидрирана и микронизирана, која г отстранува мртвите клетки на кожата и овозможува брз раст на новите. Претставува еден од најбогатите избори на витамин Ц, кој е клучен фактор за изградба на колаген и одржување на здравјето на кожата. Одличен во третман на масна кожа.