Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци

Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци

480 ден

Достапност:на залиха

3 во 1 продукт и суперисхрана за нормална кожа. Овој сапун е направен од цврста пенлива кора која се состои од сув какао прашок и фстаци за длабинско чистење и негување на
кожата.Горниот слој се состои од меки питер како шеа путер, кој ја омекнуваат кожата. Покористењето на овој продукт нема потреба од нанесување на лосион или парфем.

Што е Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци?

Крем сапун-мафин ќе ја направи вашата кожа неодолива и нежна како свила. Доколку сте љубител на колачиња, сигурни сме дека ќе се заљубите и во овој сапун. Направени се со многу љубов, иснпирирани од слатките задоволства во животот. Овој сапун претставува 3 во 1 продукт: сапун, лосион/крема и парфем.
Се состои од 2 фази- слатка тврда кора покриена со меки путери
Крем сапунот е дизајниран да замени 3 козметички продукти( сапун, лосион/крема и парфем). Тврдата кора се состои од многу пенлив сапун измешан со органски ( ладно цедени) масла
како и 30% цврсти, сирови јадливи честички со какао прашок и сомелени фстаци. Со овој дел се прави мек пилинг на кожата, но исто така се зголемува и микроциркулацијата. Кокосот и
фстаците помагаат за да се достави кислородот до сите клетки на површинскиот слој на кожата. Овој дел ја чисти кожата од нечистотија и ја исхранува со супер нутритиенти.
Меките путери ја омекуваат кожата. Се состои од меки путери како шеа, алое и авокадо, кои ја прават кожата мека и нежна како кашмир. Иако е само сапун, се состои од микронизирани честички кои на молекуларно ниво кои продираат до длабоките слоеви на кожата и делуваат длабоко и трајно. По користење на овој продукт, немате потреба од парфем или лосион.

Како се употребува

Намокрете ја вашата кожа со млака вода, нежно нанесете од сапунот со кружни движења, направете нежна масажа на вашата кожа и исплакнете со вода.

Состојки

Cera alba, sodium laureth sulphate, coconut nucifera oil and other cold pressed oils, natural fresh fruit juices, cocoa powder, crushed pistachios.
Состојки за шлаг крем: 

Cera alba, butyrospermum parkii (shea butter), Cocos nucifera, cold pressed Almond oil (Prunus
dulcis oil), Sodium laureth sulfate, vanilla powder extract.

Нема коментари!

Коментирај прв“Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци”

Популарни Производи

 • Пилинг масло за тело – Tea & Herbal Oils

  0 out of 5
  540 ден

  Хербален производ со лековити својства. Се состои од 8 видови на дехидрирани билки и 8 видови на билни мацерирани масла. Овој производ може да се користи за третман на повеќе кожни состојби: егземи, иритаци,  црвенила на кожата. Особено е корисен за сува и
  чувствителна кожа.

 • Мафин сапун – Орев & кокос

  0 out of 5
  420 ден

  3 во 1 продукт за чувствителна и сува кожа. Сапун кој се состои од цврст пенлива кора која е исполнета со мелени ореви за благ пилинг и длабинско чистење на кожата. Шлагот е составен од меки путери како шеа путер, кој ја омекнува и негува кожата. Содржи и масло од орев со смирувачки ефект на сува и чувствителна кожа.

 • Жива крема од тиква

  0 out of 5
  1,400 ден

  Мултифункционална крема наменета за сите возрасти. Од новороденчиња до стари лица како терапија против стареење. 95% од состојките се ултра хранливи полни со есенцијални витамини. Ова е нашиот најпродаван производ. Исто така е одличен во третманот на акни и масна кожа.

 • Мафин сапун – Диви бобинки и ванила

  0 out of 5
  420 ден

  3 во 1 продукт за секојдневна примена на лице и тело. Овој сапун се состои од пенлива тврда кора која содржи диви бобинки за длабинско чистење на кожата. Но исто таа и шлаг составен
  од меки путери како шеа путер, кој ја одржуваат влажноста на кожата и ја прават мека како кашмир. По примена на овој прозвод нема потреба од нанесување лосион или парфем.