Мафин сапун – Диви бобинки и ванила

Мафин сапун – Диви бобинки и ванила

420 ден

Достапност:на залиха

3 во 1 продукт за секојдневна примена на лице и тело. Овој сапун се состои од пенлива тврда кора која содржи диви бобинки за длабинско чистење на кожата. Но исто таа и шлаг составен
од меки путери како шеа путер, кој ја одржуваат влажноста на кожата и ја прават мека како кашмир. По примена на овој прозвод нема потреба од нанесување лосион или парфем.

Што е Мафин сапун – Диви бобинки и ванила?

Овој неодолив сапун, со изглед на колаче-мафин, ќе ја направи вашата кожа неодолива, нежна како свила и со прекрасен мирис.
Доколку сте љубители на колачиња, сигурни сме дека ќе се заљубите и во овие колачиња. Направени се со многу љубов и инспирирани од слатките задоволства во животот. Овој сапун е замена за 3 производи за нега на кожа како: сапун, лосион/крем парфем.
Се состои од 2 фази: слатка тврда кора, прекриена со меки путери во форма на шлаг.
Тврдата кора содржи пенлива смеса искомбинирана со органски ладно цедени масла, како и
30% цврсти, дехидрирану Acai berry, боровинки и брусница. Овие диви плодови прават благ
пилинг на кожата, и ја исхрануваат со многу антиоксиданси. Овој дел ја чисти кожата од
нечистотијата и слбодните радикали.
Путерите во форма на шлаг ја одржуваат влажоста на кожата и се составени од: шеа путер,
алое и авокадо. Овој слој ја прави кожата нежна како кашмир.
Иако е сапун во себе содржи микронизирани честички на молекуларно ниво кои продираат
подлабински во кожата, делуваат долготрајно.
По користење на овој продукт, нема потреба од лосион или парфем.

Како се употребува

Намокрете ја кожата со млака вода, нежно нанесете од сапунот со кружни движења, потоа исплакнете со вода.

Состојки

Cera alba, sodium laureth sulphate, coconut nucifera oil and other cold pressed oils, natural fresh fruit juices, cocoa powder, strawberry powder, dray pistachios
Состојки за шлаг крем:Cera alba, butyrospermum parkii (shea butter), Cocos nucifera, cold pressed Almond oil (Prunus dulcis oil), Sodium laureth sulfate, vanilla powder extract.

Нема коментари!

Коментирај прв“Мафин сапун – Диви бобинки и ванила”

Популарни Производи

 • Макаронс сапун – Орео

  0 out of 5
  180 ден

  Сапун за двојно уживање: ароматерапија и нега. Чоколадната арома ги стимулира центрите за задоволство и релаксација во мозокот. Чоколадото е богато со теобромин кој пак ја стимулира микроциркулацијата и овозможува сите хранливи нутритиенти да продрат подлабински во кожата. Присуството на какао прав го прави одличен ексфолијант.

 • Путер -Black orchid

  0 out of 5
  320 ден

  Нежен и егзотичен путер од орхидеи. За секојдневна масажа на лице и тело. Обезбедува еластичност и тонирање на кожата. По негова примена почувствувајте го прекрасниот ефект.

 • Макаронс – Орхидеја сапун

  0 out of 5
  180 ден

  Овој сапун е специјално направен за нега на лицето, има anti age предиспозиции. Цветот од орхидеја се користел уште во античките времиња со цел да го успори процесот на стареење и да ги намали брчките. Овој сапун содржи масло од орхидеја и живи, дехидрирани цветови за нежна ексфолијација на кожата.

 • Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци

  0 out of 5
  480 ден

  3 во 1 продукт и суперисхрана за нормална кожа. Овој сапун е направен од цврста пенлива кора која се состои од сув какао прашок и фстаци за длабинско чистење и негување на
  кожата.Горниот слој се состои од меки питер како шеа путер, кој ја омекнуваат кожата. Покористењето на овој продукт нема потреба од нанесување на лосион или парфем.