Anti- Aging крема – Persephone Light

Anti- Aging крема – Persephone Light

2,300 ден

Availability:In Stock & Ready to Ship

Овој производ е составен од 9 диви цвеќиња кои обезбедуваат млад, свеж и хидриран изглед на зрелата кожа. Инспирирана од божицата на пролета Персефона. Се употребува како дневна крема за над 25 години.

Што е Anti- Aging крема – Persephone Light?

Цветовите се заштитен знак на нашата компанија, тие ја симболизираат убавината, чистотата природата и нежната љубов. Беше голем предизвик за нас да се направи производ кој во себе
ќе состои комбинација од повеќе видови на цветови. Persephone light е нашето најголемо достигнување. Направена е да ги изедначи брчките на кожата и е симбол на младоста. Името е
инспирирано од грчкиот мит за Персефон и Хадес. Персефон е грчка божица на пролета. Овој производ е направен од рани пролетни диви цвеќиња. Крем за лице наменет за жени над 25 години. Овој производ се состои од девет видови на цветни екстракти ( магнолија, орхидеа, камилица, невен, дива роза, шафран, heather, тимјан и yarrow), со додаток на ванила и брусница. Мириса на рана пролетна вечер. Природно ја измазнува кожата и има антиоксидативно дејство, ја омекнува кожата. Ја прави кожата млада и свежа.

Употреба

Како се употребува?

Се нанесува на чиста кожа секој ден.

Состојки

Состав:

Состојките на овој производ се патентирани. Контактирајте не за повеќе информации

There are no reviews yet.

Be the first to review “Anti- Aging крема – Persephone Light”

Related product

 • Макаронс – Орхидеја сапун

  0 out of 5
  180 ден

  Овој сапун е специјално направен за нега на лицето, има anti age предиспозиции. Цветот од орхидеја се користел уште во античките времиња со цел да го успори процесот на стареење и да ги намали брчките. Овој сапун содржи масло од орхидеја и живи, дехидрирани цветови за нежна ексфолијација на кожата.

 • Мафин сапун – Орев & кокос

  0 out of 5
  420 ден

  3 во 1 продукт за чувствителна и сува кожа. Сапун кој се состои од цврст пенлива кора која е исполнета со мелени ореви за благ пилинг и длабинско чистење на кожата. Шлагот е составен од меки путери како шеа путер, кој ја омекнува и негува кожата. Содржи и масло од орев со смирувачки ефект на сува и чувствителна кожа.

 • Tropical-macarons butter

  0 out of 5
  320 ден

  Тропските овошја изобилуваат со витамини и антиоксиданси кој  се во висока концентрација присутни во овој производ. Дехидрираните тропски плодови а потхрануваат кожата. А путерот од манго ја измазнува. Одличен е за секојдневна нега на нормалната кожа.

 • Мафин сапун – Чоколадо & ‘Фстаци

  0 out of 5
  480 ден

  3 во 1 продукт и суперисхрана за нормална кожа. Овој сапун е направен од цврста пенлива кора која се состои од сув какао прашок и фстаци за длабинско чистење и негување на
  кожата.Горниот слој се состои од меки питер како шеа путер, кој ја омекнуваат кожата. Покористењето на овој продукт нема потреба од нанесување на лосион или парфем.