Coffee rehab – шампон против опаѓање на косата

Види Кошничка “Healthy hair roots and skull – shampoo” has been added to your cart.

Coffee rehab – шампон против опаѓање на косата

599 ден

Достапност:на залиха
Categories: ,

Сиров Производ составен од 48 активни компоненти и протеини кој го намалуваат опаѓањето на косата до 72%

На свежо сварено концентрирано кафе збогатено со кофеин се додадени Б-витамини, пивски квасец,масло од рузмарин и протеини од козјо млеко. Б- витамините го одржуваат здравјето на коренот на влакното, пивскиот квасец го потикнува растот на нови влакна, маслото од рузмарин го зајакнува коренот а протеините учествуват во градбата на влакното. Кафето и кофеинот го спречуваат врзувањето на тестостеронот и женските хормони во клетките од коренот па со тоа спречуваат и хормонско опаѓање на косата. Сите овие состојки го прават овој шапон еден од најмоќните во борбата против опаѓањето на косата.

КАКО СЕ УПОТРЕБУВА

СОСТОЈКИ

Coffea Arabica infusion, Caffeine, Natrrium laureth sulfate, D-phantenol, aqua, Juglans regia oil, Prunus dulcis oil, Thyamine, Riboflavine, Niacine, Pantothetic acid, Pridoxine, Biotin, Folic Acid, Cobalamin, Ascorbic acid, BEER exstract, Hypericum perforatum oil, Ricinus sommunis oil, Rosmarinic acid.

Популарни Производи